PUBLICYSTYKA

Areszt za brutalne pobicie

Na wniosek śledczych oraz prokuratora, jastrzębski sąd tymczasowo aresztował trzy osoby podejrzane o pobicie 44-latka. Dwóch mężczyzn w wieku 40 i 32 lat – wspólnie z 20-letnią kobietą – brutalnie pobili poszkodowanego, powodując u niego ciężkie obrażenia ciała. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 1 lutego w rejonie ulicy Sybiraków. Około godziny 18.30 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie zalesionym leży zakrwawiony mężczyzna. Skierowani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego oraz poszkodowanego. Na miejscu był obecny również zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Mundurowych wsparli kryminalni, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dalsze czynności śledczych doprowadziły do zatrzymania trzech osób podejrzanych o pobicie 44-latka.

Jak ustalili stróże prawa, powodem karygodnego zachowania był wypity alkohol, a w następstwie kłótnia. Wówczas dwóch mężczyzn wraz z kobietą zaatakowali poszkodowanego zadając mu szereg uderzeń oraz kopnięć, w tym także w głowę. Sprawcy następnie uciekli. W wyniku czynności operacyjnych agresorzy zostali zatrzymani.

fot. materiały policyjne

KMP Jastrzębie-Zdrój

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE