PUBLICYSTYKA

Będzie praca na kolei?

„Przywrócenie kolei w Jastrzębiu-Zdroju to jeden z celów strategicznych naszego miasta. Na jego realizację składa się wiele różnych elementów” – zauważają magistraccy urzędnicy.

Jednym z nich jest podpisane w czwartek, 11 października, porozumienie pomiędzy miastem Jastrzębie-Zdrój a Jastrzębską Spółką Kolejową. Podmioty te współpracują ze sobą w kwestii kształcenia młodych osób w zawodach związanych właśnie z branżą kolejową.

Przedmiotem podpisanego porozumienia jest współpraca w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu w formie zajęć praktycznych dla uczniów kształcących się w zawodach technik transportu kolejowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i monter nawierzchni kolejowej. Obejmuje ono Branżową Szkołę I Stopnia im. Porozumienia Jastrzębskiego oraz Technikum nr 5 w Zespole Szkół Zawodowych.

Co istotne, uczniowie którzy osiągną najlepsze wyniki zarówno w nauce, jak i w zachowaniu oraz pozytywnie zaliczą egzamin zawodowy, mają zostać zatrudnieni w Jastrzębskiej Spółce Kolejowej – oczywiście w zależności od potrzeb kadrowych. Mowa o uczniach rozpoczynających naukę w szkole w roku szkolnym 2019/2020.

„Mam nadzieje, że możliwość pracy w swoim zawodzie z atrakcyjnym wynagrodzeniem będzie dodatkowym walorem, który zachęci młodych ludzi do wybrania właśnie takiej drogi kształcenia” – mówi prezydent Anna Hetman.

fot. pixabay

UM Jastrzębie-Zdrój

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE