PUBLICYSTYKA

Bzie areną Rajdu Śląska

W niedzielę, 15 października Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski ponownie zawitają do Jastrzębia-Zdroju. Tym razem nasze miasto będzie areną odcinka specjalnego w ramach Rajdu Śląska, czyli dawnego Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, którego ranga w tym roku "urosła" do najwyższego poziomu mistrzostw kraju. W imprezie z udziałem ponad stu załóg nie zabraknie jastrzębskiego pilota rajdowego Krzysztofa Janika, który wystartuje w zawodach wraz z Damianem Wawrzyczkiem w Citroenie C2 R2.

Najlepsi polscy rajdowcy przejadą dwukrotnie odcinek specjalny w Bziu (zahaczający także o Ruptawę), pokonując prawie 19 km. OS nr 8 rozpocznie się tuż po godz. 9:00, natomiast OS nr 11 - na krótko przed godz. 14:30. Start ulokowany będzie niedaleko skrzyżowania ul. Niepodległości (dawniej Świerczewskiego) z Cichą. Rajdowcy przejadą m.in. ulicami Spółdzielczą, Libowiec, Matejki, Długosza (tu zjadą do Pielgrzymowic), Grzybową, Spokojną i Gospodarską, na której zostanie umiejscowiony finisz. Ponadto w ramach imprezy tego samego dnia odbędą się także Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska i tu OS Bzie będzie również pokonywany dwukrotnie (ze startami ok. godz. 10:20 oraz 15:40), jednakże jego dystans będzie o ok. połowę krótszy, ze startem niedaleko wspomnianego skrzyżowania Cichej i Niepodległości oraz metą na granicy z Pielgrzymowicami.

W związku z powyższym w najbliższą niedzielę należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w Bziu i Ruptawie. Dokładna mapa przejazdu uczestników Rajdu Śląska znajduje się na oficjalnej stronie organizatora - zobacz >>>.

Należy dodać, że obok odcinka specjalnego w Bziu zaplanowane są także OS-y przy Stadionie Śląskim, a także w Wyrach, Ochabach, Miedźnej, Mikołowie, Chybiu i Suszcu. Bazą imprezy będzie Stadion Śląski.

Źródło: slask.rsmsl.pl
 

mg

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE