PUBLICYSTYKA

"Chcemy więcej kamer"

W Jastrzębiu-Zdroju przybyło miejsc, które są obserwowane przez oko kamery. System monitoringu wizyjnego został zmodernizowany i rozbudowany w oparciu o szerokopasmową sieć internetową. Co ciekawe, ta prawidłowość dotyczy także osiedla „Gwarków”, którego mieszkańcy czują się coraz bezpieczniejsi.

„Najlepszy przykład, który potwierdza powyższą tezę, stanowi kamera na wysokości Tesco, gdzie piesi, przynajmniej do niedawna, skracali sobie drogę, narażając się na poważne niebezpieczeństwo. Od kiedy zainstalowano tam monitoring, mieszkańcy osiedla zachowują się bardziej przezornie, korzystając z przejścia dla pieszych” – zauważa Kazimierz Janoska, przewodniczący Zarządu Osiedla „Gwarków”.

Ale na tym nie koniec ambicji lokalnych działaczy, którzy chcą, aby na osiedlu pojawiły się dodatkowe kamery. „Chodzi o urządzenia nieopodal przejścia dla pieszych. A dokładnie vis-à-vis parafii św. Brata Alberta i w pobliżu skrzyżowania z Małopolską. To wyjątkowo wrażliwe miejsca, gdzie piesi narażeni są na duże niebezpieczeństwo” – podsumowuje Kazimierz Janoska.


 

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE