PUBLICYSTYKA

JSW finansuje propagandę?

„Jesteśmy świadkami rzeczy niebywałej i bulwersującej. Otóż okazuje się, że ze środków spółek Skarbu Państwa w sposób niekontrolowany finansuje się przedziwne tytuły. Naszym zdaniem służą one tylko i wyłącznie propagowaniu poglądów wybranej opcji politycznej. Okazało się, że jeden z takich bezpłatnych tytułów tylko w ciągu roku został sfinansowany w kwocie ponad 100 tysięcy złotych ze środków spółek powiązanych z Jastrzębską Spółką Węglową”.

Te słowa padły w czasie wtorkowej, 9 października, konferencji prasowej, zorganizowanej przed siedzibą JSW. Przedstawiciele śląskiej Platformy Obywatelskiej – posłowie Borys Budka i Krzysztof Gadowski – zastanawiali się, czy spółki z udziałem Skarbu Państwa „finansują propagandę PiS”? Ich zdaniem fakty są bezsporne. „W mieście jest wydawanych 6 bezpłatnych gazet. Ale tylko jedna z nich otrzymała 104 100 złotych za płatne artykuły i materiały sponsorowane przez spółki kontrolowane przez Skarb Państwa” – argumentowali. „Kto komu i w jakim celu płaci, biorąc pod uwagę fakt, iż w zarządach i radach nadzorczych tych spółek zasiadają czołowi członkowie PiS z Jastrzębia-Zdroju?” – dopytywali parlamentarzyści.

„Jastrzębska Spółka Węglowa zajmuje się wydobyciem węgla koksowego i produkcją koksu, a nie promocją polityczną, dlatego wykorzystywanie JSW do walki wyborczej podczas kampanii samorządowej uważamy za wysoce niestosowne. Ubolewamy, że niektórzy politycy dla doraźnych celów politycznych próbują deprecjonować dobry wizerunek spółki” – czytamy w oficjalnym komunikacie Spółki.

„JSW od lat prowadzi konsekwentną i przejrzystą politykę informacyjną opierającą się na świadomej współpracy z różnorodnymi mediami, bez względu na ich linię programową czy sympatie polityczne. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspieramy lokalne wydawnictwa, podobnie jak inne lokalne inicjatywy społeczne. Jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi środowiskami i nie dyskryminujemy żadnych wartościowych projektów” – pada na koniec.

 

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE