PUBLICYSTYKA

JSW w Pałacu

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon, wiceprezes JSW Innowacje Jacek Srokowski oraz dr Agnieszka Hankus-Kubica, koordynator do Spraw Rozwoju w JSW byli gośćmi Prezydenta RP Andrzeja Dudy w związku z kolejną odsłoną projektu „Startupy w Pałacu”. Prezydencka inicjatywa ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm i przedsięwzięć w zakresie znalezienia potencjalnych inwestorów, relacji biznesowych i rynków zbytu dla innowacyjnych rozwiązań. Na spotkanie z prezydentem przedstawiciele JSW zostali zaproszeni jako potencjalni partnerzy w rozwoju najlepszych startupów.

Obecność przedstawicieli grupy JSW w Pałacu Prezydenckim była wyrazem docenienia ich zaangażowania w tworzenie i pozyskiwanie unikatowych technologii jutra, związanych z rozwojem sieci sensorowych, wytwarzaniem paliw ekologicznych, ale także z pracami nad rozwojem systemów bezzałogowych, mających zastosowanie nie tylko w górnictwie, ale w całym przemyśle. Kierunki tego rozwoju kilka miesięcy temu ogłosił prezes grupy JSW Daniel Ozon. Według przedstawicieli JSW Innowacje, rozwój nowoczesnych technologii wspierających przemysł powinien stanowić przedmiot szczególnego zainteresowania i wsparcia ze strony państwa.

„Startupy w Pałacu” to trzecia odsłona prezydenckiej inicjatywy polegającej na publicznej prezentacji najlepszych pomysłów z dziedziny innowacji i nowych technologii z udziałem przedstawicieli biznesu i nauki. Dwie pierwsze – „Startupy w pałacu – pierwsza edycja” i „Startupy B2B” odbyły się w marcu 2016 roku i wrześniu tego roku.

fot. JSW Innowacje

informacja nadesłana

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE