PUBLICYSTYKA

Jastrzębianka Nauczycielem Roku

To jest news! Jastrzębianka pracująca w szkole w Pielgrzymowicach została Nauczycielem Roku 2017.

„Można z nią rozmawiać o wszystkim, ubiera się kolorowo i ma czerwone włosy. Ale nie jest kumpelą, tylko wymagającym nauczycielem i autorytetem dla uczniów, nawet wtedy, gdy ma na nogach dwa różne buty” – czytamy na stronie Związku Nauczycielstwa Polskiego o zwyciężczyni prestiżowego konkursu.

Marta Florkiewicz-Borkowska, bo to o niej mowa, pracuje w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w pobliskich Pielgrzymowicach. „Nie myślała o pracy z młodzieżą, kiedy została poproszona o zastępstwo w wiejskim gimnazjum. Zgodziła się i to odmieniło jej życie. Bardzo szybko stwierdziła, że to jest to, co chce robić w życiu. I właśnie w takiej małej szkole” – czytamy.

Od kilku lat nauczycielka nie tylko bierze udział w projektach eTwinning, ale każda jej inicjatywa zdobywa krajowe i europejskie Odznaki Jakości. Innym konikiem Marty Florkiewicz-Borkowskiej jest rękodzieło, które dzięki niej stało się znakiem rozpoznawczym pielgrzymowickiego gimnazjum. Łącząc różne elementy swoich innowacji i projektów, wymyśliła GUMISIE (Gimnazjalistki Uczą Młodszych i się Edukują). To prowadzone przez gimnazjalistki zajęcia z języka niemieckiego dla młodszych uczniów z wykorzystaniem nowych technologii. Od siedmiu lat Marta Florkiewicz-Borkowska jest opiekunką Samorządu Uczniowskiego, który – jak mówią jej uczniowie i absolwenci – zrewolucjonizowała.

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy, jednocześnie mając nadzieję, że otrzymane wyróżnienie zmotywuje ją do dalszej wytrwałej pracy na odcinku edukacji.

fot. ZNP

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE