PUBLICYSTYKA

Jedzenie zamiast bomb

Food not bombs – jedzenie zamiast bomb. W niedzielę, 15 października, odbędzie się kolejna akcja dożywiania potrzebujących. Wydarzenie będzie miało miejsce w Jarze Południowym, początek o godz. 15.00. W związku ze zbliżającą się zimą, która jest dla wielu mieszkańców naszego miasta trudnym okresem, organizatorzy apelują również o podarowanie ciepłych ubrań. Warto również poinformować osoby potrzebujące pomocy o akcji.

„W miejsce pogoni za zyskiem i szerzonego przez korporacyjnych propagandzistów kultu konsumpcji, staramy się promować idee pomocy wzajemnej i solidarności międzyludzkiej. Odzyskiwane przez nas nadwyżki żywności, które trafiłyby na śmietnik, niewielkim wysiłkiem przetwarzamy w pełnowartościowe, wegańskie lub wegetariańskie posiłki, które następnie rozdajemy potrzebującym” - czytamy na stronie akcji - „W samej Polsce, gdzie niemal połowa mieszkańców żyje poniżej poziomu socjalnego minimum, liczba bezdomnych to wciąż dziesiątki tysięcy, a prawie dwa miliony ludzi było zmuszonych wyemigrować w poszukiwaniu lepszego życia, rząd stale przeznacza publiczne środki na bezsensowną rozbudowę instalacji militarnych.”

Inicjatywa nie jest w żaden sposób finansowana przez jakiekolwiek organizacje, nie posiada sponsora, organizatorzy nie są związani z żadną grupą wyznaniową ani ugrupowaniem politycznym.

Każdy, kto chciałby włączyć się do akcji, podarować ubrania lub dostarczyć żywność, proszony jest o kontakt z organizatorami poprzez stronę na portalu Facebook. 

ŁP

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE