PUBLICYSTYKA

Narkotyki w... skarpetce

W czwartek, 16 maja, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na ulicy Sybiraków samochód do kontroli. Zarówno kierowca samochodu, jak i pasażer, zaczęli się nerwowo zachowywać. Szybko okazało się, że powodem zdenerwowania mieszkańców Połomi była torba wypełniona środkami zabronionymi, którą policjanci ujawnili między hamulcem postojowym a siedzeniem pasażera.

W trakcie przeszukania u pasażera w lewej skarpetce ujawniono kilka woreczków z środkami zabronionymi. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że samochód ma kradzione tablice rejestracyjne, pojazd nie posiadał badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Kierowca był trzeźwy, niestety, po badaniu śliny okazało się, że prowadził będąc pod wpływem środków narkotycznych. W efekcie dwóch mężczyzn w wieku 30 lat i 34-latek trafili do policyjnego aresztu. Stróże prawa znaleźli łącznie ponad 9 gramów środków zabronionych w postaci KATYNON. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia policjanci zespołu wywiadowczego na ulicy Olszowej, także w trakcie kontroli drogowej, ujawnili środki zabronione w postaci marihuany (ponad 3 gramy), które 23-latek ukrył na przednim dywaniku po stronie kierowcy. Z kolei trzy dni wcześniej, na ulicy Harcerskiej, w trakcie kontroli w pojeździe 24-latka ujawniono środki zabronione: marihuana (prawie 9 gram) pod siedzeniem kierowcy.
 

KMP Jastrzębie-Zdrój

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE