PUBLICYSTYKA

Niebezpiecznie na Wrocławskiej?

„Mieszkaniec bloku przy ulicy Wrocławskiej 5 uległ wypadkowi przechodząc przez jezdnię w rejonie – od Galerii Jastrzębie w kierunku Biedronki i bloku przy ulicy Wrocławskiej 7” – tak zaczyna się interpelacja radnej Aliny Chojeckiej, którą cytowaliśmy na początku roku.

W podobnym duchu wypowiadali się także Czytelnicy, wskazując na niebezpieczeństwo „forsowania drogi” w tym miejscu. „To nawet nie jest przejście dla pieszych. To jest bardzo niefortunne połączenie wyjazdu z galerii z wjazdem i wyjazdem spod Biedronki. Widoczność po zmroku czy nawet przy małym deszczu jest mocno ograniczona. Codziennie słychać tam pisk hamulców, niebezpieczne sytuacje prowokują zarówno kierowcy. jak i piesi. Ci pierwsi nie zwalniają przed przejściem, nawet jeżeli są już na nim ludzie, ci drudzy sprawdzają tylko Warszawską, zapominając o kierowcach, którzy wyjeżdżają z bocznych uliczek” – czytamy w jednym z komentarzy.

Nie wiemy, czy urzędnicy przeprowadzili „wizję lokalną” na miejscu, w każdym razie padła obietnica, że zasygnalizowana kwestia nie zostanie pozostawiona sama sobie. I faktycznie, nasz reporterski obiektyw uchwycił moment powstawania przejścia dla pieszych z wysepką na wysokości galerii handlowej.

Pytanie, czy to wystarczające rozwiązanie, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pieszym, jak i kierowcom?

fot. Marek Wróbel

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE