PUBLICYSTYKA

Pamięci górników "Zofiówki"

Najpopularniejszy w Polsce, ekstremalny bieg z przeszkodami ponownie zawita na Górny Śląsk. W dniach 30 czerwca-1 lipca po raz pierwszy w historii wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się z morderczymi przeszkodami na hałdach czynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek” należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Tegoroczny Runmageddon Silesia JSW poświęcony będzie pamięci górników zmarłych w katastrofie w kopalni „Zofiówka” 5 maja 2018 roku.

Na tysiące chętnych czekać będą dwa dni niesamowitych zmagań. Najeżone przeszkodami trasy, poprowadzone w nietypowym, górniczym klimacie, zostaną przygotowane dla osób dorosłych, powyżej 16 roku życia oraz dzieci w wieku 4-11 lat. Śmiałkowie do wyboru mają 5 różnych formuł biegu. Debiutanci będą mogli zmierzyć się z 3-kilometrową formułą Intro z ponad 15 przeszkodami. Osoby o nieco większym apetycie na ekstremalne doznania, wezmą udział w Rekrucie, czyli 6-kilometrowym dystansie z co najmniej 30 przeszkodami. Na żądnych jeszcze większej dawki ekstremalnych wrażeń czkać będzie najdłuższy, 12 kilometrowy bieg Classic z minimum 50 utrudnieniami. Podczas Runmageddonu Silesia JSW osoby lubiące „nocne życie” będą mogły wystartować w nocnej wersji 6 kilometrowego biegu z ponad 30 przeszkodami, czyli Nocnym Rekrucie. Dla dzieci w wieku 4-11 lat zaplanowana została specjalna, jednokilometrowa trasa KIDS, gdzie najmłodsi poczują smak ekstremalnej zabawy i pokonają około 10 przeszkód.

Dla upamiętnienia tragicznej śmierci górników, którzy zginęli w maju tego roku w KWK „Zofiówka”, organizator Runmageddonu wraz z zarządem JSW S.A. podjął decyzję o przygotowaniu specjalnych serii Runmageddonu dla górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. „Doceniając ryzykowną pracę, jaką na co dzień wykonują górnicy oraz mając w sercu i pamięci tragiczne wydarzenia z maja 2018 roku chcemy, zapraszając ich do naszego wydarzenia, oddać hołd i powiedzieć 'dziękujemy'. To w końcu oni ryzykują swoje zdrowie i niekiedy życie w ciężkiej pracy w kopalni” – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki. Starty specjalnych górniczych serii odbywać się będą co 15 minut w godzinach od 12.00 do 14.00.

Runmageddon Silesia JSW S.A. rozpocznie się 30 czerwca od godziny 7.40 i potrwa do 1 lipca.

Poza niezwykłymi doznaniami sportowymi na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji zapewnionych przez organizatora i partnerów. Nie zabraknie Strefy Chillout, Gastro czy Challenge. Każdy odwiedzający będzie mógł podziwiać zmagania Runmageddończyków, spróbować smaków z różnych kuchni świata lub też wziąć udział w konkursach i atrakcjach przygotowanych przez partnerów Runmageddonu.
 

informacja nadesłana

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE