PUBLICYSTYKA

Pediatria coraz bliżej...

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że prace związane z realizacją inwestycji, której celem jest zbudowanie Oddziału Pediatrycznego w nowej lokalizacji, są znacznie zaawansowane. Zgodnie z wpisem do Księgi Rejestrowej Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, planowo z dniem 1 stycznia 2019 roku zostanie uruchomiona działalność Oddziału w budynku głównym szpitala, czyli przy al. Jana Pawła II 7. Znajdą się w nim 22 łóżka dla dzieci i zostanie zapewniony im wysoki standard, na przykład indywidualny węzeł sanitarny dla każdej z sal czy łóżka dla rodziców.

W projekcie przewidziano również trzy izolatki oraz świetlicę dostosowaną do zabawy i nauki. Oddział będzie dysponował specjalistycznym sprzętem, pełnym zapleczem diagnostycznym oraz bliskim sąsiedztwem Oddziału Intensywnej Terapii Dziecięcej.

Przypominamy, że kłopoty Oddziału Pediatrycznego w jastrzębskim szpitalu miały swoje źródło w problemach kadrowych. Praca lekarza w oddziale szpitalnym jest niezwykle obciążająca i trudna, a wcześniejsza lokalizacja Oddziału, konieczność udzielania pomocy w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz nieprzychylne komentarze opiekunów małych pacjentów złożyły się na decyzję o odejściu. W kwestii pozyskania kadry lekarskiej z nieukrywanym zadowoleniem informujemy, że ofertą pracy w Oddziale Pediatrycznym zainteresowanych jest obecnie kilku lekarzy, z którymi rozpoczęły się rozmowy dotyczące koncepcji funkcjonowania Oddziału oraz warunków zatrudnienia w naszym szpitalu.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

WSS Nr 2

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE