PUBLICYSTYKA

Podwyżki dla górników?

„Na pewno wysokość wynagrodzeń nie jest już magnesem przyciągającym ludzi do górnictwa” – to słowa Wacława Czerkawskiego, wiceprzewodniczącego Związku Zawodowego Górników w Polsce, który odpowiadał na pytania portalu gospodarczego wnp. pl.

„Trzeba tu również zaznaczyć, że bezpieczeństwo musi kosztować. Zarówno bezpieczeństwo pracy górników pod ziemią, jak i bezpieczeństwo energetyczne kraju” – kontynuował.

Związkowy działacz podkreślił równocześnie, że rząd musi poważnie podejść do tematu górniczych uposażeń: „To, że jest potrzeba uregulowania i podwyższenia górniczych wynagrodzeń wynika nawet z samego programu dla górnictwa, gdzie jasno napisano, iż trzeba rozpocząć prace nad ponadzakładowym układem zbiorowym pracy dla branży. I chyba rząd nie liczy na to, że górnicze związki dadzą się w tej materii okiwać?"

„Niektórzy tak zwani eksperci i ekonomiści niech zapomną, że koniunktura na rynku węgla to nie jest czas na podwyżki dla górników. No, bo jak nie teraz – w czasie koniunktury na rynku węgla – to kiedy?!” – pada na koniec.

fot. JSW

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE