PUBLICYSTYKA

Prezydent przewodniczy MZK

Anna Hetman zastąpiła Janusza Budę na stanowisku przewodniczącego Zarządu MZK. Ważne dla MZK decyzje zapadły w czwartek, 14 czerwca, podczas posiedzenia Zgromadzenia MZK. Ze stanowiska przewodniczącego Zarządu MZK ustąpił Janusz Buda, który nie jest już wiceprezydentem Jastrzębia-Zdroju i wygasł jego mandat do sprawowania funkcji w Związku.

„Dziękuję za dotychczasową współpracę. Podejmując się tego zadania miałem świadomość, że sytuacja MZK nie jest łatwa, a i innych kandydatów na horyzoncie nie było widać. Zarząd pracował społecznie nie pobierając wynagrodzenia w bardzo trudnych warunkach i uważam, że sprostał stawianym mu zadaniom, o czym świadczy udzielone mu przez Zgromadzenie absolutorium. Udało się wprowadzić między innymi bezpłatną komunikację dla uczniów i studentów, a także wesprzeć PKM. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji i w każdym momencie służę pomocą na rzecz sprawnej komunikacji” – deklaruje Janusz Buda.

Kiedy wydawało się, że przez kilka tygodni Zarząd MZK będzie pracować bez przewodniczącego, swój akces zgłosiła Anna Hetman. Jej kandydaturę w głosowaniu tajnym poparło 8 delegatów przy jednym głosie przeciwnym.

„W MZK nadszedł czas na konkretne działania i branie odpowiedzialności za organizację transportu zbiorowego. Gminy członkowskie muszą wykazać pełne zaangażowanie realizując bardzo ważne dla całego regionu zadanie. Nie możemy doprowadzić do stagnacji. Komunikacja w regionie musi sprawnie funkcjonować, a Związek dobrze ją organizować” – deklaruje prezydent Anna Hetman – „Mam pełną świadomość, że podejmuję się trudnego i niezmiernie odpowiedzialnego wyzwania. Oczekuję od członków zarządu realnej współpracy, bo tylko wówczas moje przewodniczenie ma sens. Liczę, że większość Zarządu będzie popierać moją wizję funkcjonowania Związku”.

Obecna sytuacja jest ewenementem w historii Związku. Nigdy dotąd prezydent Jastrzębia-Zdroju nie uczestniczył bezpośrednio w działaniach MZK. Stanowisko miasta reprezentował każdorazowo zastępca z uwagi na rozległe obowiązki prezydenta.
 

informacja nadesłana

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE