PUBLICYSTYKA

Rarytas w kinie "Centrum"

Wyjątkowy muzyczny rarytas zaprezentował Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju w ostatnie niedzielne, 19 maja, popołudnie. Dla miłośników nietuzinkowych głosów na scenie kina „Centrum” wystąpiło polskie trio Tre Voci. Młodzi muzycy zaprezentowali się w dosyć luźnej formie i dla mniej zorientowanych ich repertuar mógł wywołać pewne zaskoczenie. Nie składał się bowiem tylko z utworów muzyki klasycznej, lecz zawierał również propozycje określane mianem muzyki popoperowej. Są to zazwyczaj utwory muzyczne – popowe w aranżacji na wskroś klasycznej.

I tak po pierwszym utworze klasycznym z opery „Turandot”, przyszła kolej na zaskakującą metamorfozę. Jednym słowem, ze sceny popłynęły dźwięki znanych standardów, ale w szczególnym wykonaniu. Mowa między innymi o „Viva Las Vegas”, „We are the champions”, „The show must go on”, „Bésame Mucho”, „Time to say goodbye” czy „You raise me up”, którą muzycy musieli „bisować” po owacji na stojąco.

Z pewnością koneserzy dobrej muzyki wyszli, mówiąc nieco kolokwialnie, „na swoje”, decydując się na spędzenie popołudnia w kinie „Centrum”. To dobrze, że MOK w swoich propozycjach pamięta również o takim repertuarze – bardziej obliczonym na koneserów niż masową publiczność.

 

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE