PUBLICYSTYKA

Strażnicy pomogli bezdomnemu

„W miniony weekend strażnicy udzielili pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowia i życia” – informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Najpierw przy ulicy Zielonej zaopiekowano się mężczyzną, który siedział na chodniku. Oprócz widocznych obrażeń ręki, uskarżał się na ogólne złe samopoczucie. Rannemu udzielono pierwszej pomocy i wezwano zespół ratownictwa medycznego.

Podobny scenariusz wypełnił się przy okazji interwencji przy alei Piłsudskiego. Zastany tam bezdomny mężczyzna miał ogólne problemy z koordynacją ruchowo-słuchowo-wzrokową, dlatego po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego.

„Zabrany przez zespół ratownictwa medycznego bezdomny był hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2, gdzie przebywał do poniedziałku. Dzięki staraniom Ośrodka Pomocy Społecznej znalazło się dla niego miejsce w Schronisku dla Bezdomnych w Dąbrowie Górniczej” – relacjonują strażnicy.

Co istotne, w obu przypadkach strażnicy zostali zaalarmowani przez świadków, którzy zwrócili uwagę na osoby mogące potrzebować pomocy lekarskiej.

 

SM Jastrzębie-Zdrój

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE