PUBLICYSTYKA

Szczur na placu zabaw?

„W przeciągu ostatnich dwóch lat spotkałam tutaj wiele interesujących rzeczy: zdechłego szczura, prezerwatywę, o butelkach po sobotnich imprezach nawet nie wspomnę. Myślę, że kamery powinny zostać skierowane także na nasze piaskownice, a nie tylko parkingi...”

Oto jeden z pomysłów na to, aby place zabaw na jastrzębskich osiedlach uczynić bardziej bezpiecznymi. Jak argumentuje nasza Czytelniczka, powodów, żeby ogrodzić place, jest wiele. Bliskość jezdni, załatwiające tam swoje potrzeby fizjologiczne psy i koty, pijąca młodzież.

W podobnym duchu została utrzymana interpelacja, jaką złożył radny Mirosław Lęga. Tym razem rajca zwrócił się w imieniu mieszkańców o wykonanie ogrodzenia placu zabaw przy ulicy Kaszubskiej 8.

„Odpowiadając na Pana interpelację, z przykrością informuję, że w roku bieżącym nie zostały zabezpieczone środki finansowe na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia. Pana wniosek zostanie rozpatrzony przy planowaniu zadań w latach następnych” – zapewnia wiceprezydent Robert Chojecki.

No cóż, mieszkańcom zapewne też będzie przykro, drodzy urzędnicy...

fot. archiwum

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE