PUBLICYSTYKA

Walka o pediatrię

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wystąpiła do wojewody śląskiego z wnioskiem o przedłużenie zawieszenia działalności Oddziału Pediatrycznego na kolejne trzy miesiące – do 30 września 2018 roku.

Zgodnie z ustawą oddział może być zawieszony na 6 miesięcy. Po upływie tego czasu, jeżeli oddział nie wznowi działalności, będzie trzeba go zamknąć. W każdej chwili można uruchomić oddział w starej lokalizacji przy ulicy Krasickiego 21, jednak potrzebni są lekarze, których niestety nie ma.

„Trzeba zrobić wszystko, aby nie dopuścić do zamknięcia oddziału. Jednym słowem, najpóźniej we wrześniu muszą być zatrudnieni lekarze, którzy podejmą pracę w budynku przy ulicy Krasickiego 21 i po dwóch miesiącach, to jest od 1 grudnia, pracowaliby w nowym oddziale, jakiego nie ma w okolicy” – słyszymy w jastrzębskiej placówce.

Budowa nowego oddziału już trwa. Szpital zaciągnął na ten cel pożyczkę. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopad 2018 roku. Jak podkreślają władze szpitala, powstanie oddział pediatryczny o bardzo wysokim standardzie dla 22 pacjentów. W salach dla małych dzieci będą łóżeczka, łóżka dla opiekunów wraz z łazienkami, pokoje badań, 3 izolatki, świetlica dostosowana do zabawy i nauki – wszystko nowe i w bardzo wysokim standardzie.

„Należy podkreślić, iż nasz szpital jest szpitalem wojewódzkim i jedynym organem władnym do zarządzania nim jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Władze miasta mogą tylko wspierać i pomagać – co robią” – padają kolejne argumenty.

„Na początku roku na wniosek Klubu Radnych PiS zorganizowano Sesję Nadzwyczajną Rady Miasta poświęconą szpitalowi i problemom z pediatrią. Wtedy wszyscy obiecali pomoc, jednak na obietnicach się skończyło” – przypominają przedstawiciele WSS nr 2. I jeszcze raz apelują o pomoc w pozyskaniu lekarzy dla jastrzębskiej placówki.
 

informacja nadesłana

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE