PUBLICYSTYKA

Wszyscy bili solidarnie?

Powracamy do sprawy śmiertelnego pobicia Jacka Hrycia. Jak pisaliśmy kilka dni temu, Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju zdecydowała o zmianie kwalifikacji prawnej czynu, popełnionego przez jednego z podejrzanych. Z zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym na zarzut zabójstwa.

Wśród wielu komentarzy, jakie można było przeczytać pod informacją, pojawiły się także głosy Czytelników, dociekające, dlaczego tylko jednemu z oprawców postawiono zarzut zabójstwa? „W końcu wszyscy bili solidarnie!” – przekonywał jeden z komentujących.

Co na to jastrzębska prokuratura? „Każdy z podejrzanych odpowiada w zakresie popełnionych przez siebie czynów” – wyjaśnia Jacek Rzeszowski, prokurator rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. „W tym przypadku można mówić o zindywidualizowaniu odpowiedzialności sprawców pobicia. Idąc tropem tego rozumowania, zdecydowaliśmy o postawieniu 23-letniemu Dawidowi K. zarzutu zabójstwa. To właśnie jego zachowanie mogło przyczynić się bezpośrednio do śmierci ofiary pobicia” – mówi naszemu portalowi.

fot. facebook.com/Jacek Hryć

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE