PUBLICYSTYKA

Zamknęli im sklep!

Zamknęli im sklep i zaczęły się przysłowiowe schody. Mowa o mieszkańcach osiedla Jastrzębie Górne i Dolne, „spragnionych” kontaktu z cywilizacją. A podobno mamy dwudziesty pierwszy wiek...

„Za przywróceniem sklepu przemawia fakt, iż mieszkańcy w tym rejonie to osoby w podeszłym wieku, a w promieniu 1 km nie ma takiego sklepy oraz punktu opłat, co staje się dużym utrudnieniem. Proponowana opłata za dzierżawę jest bardzo wysoka i jest nie do przyjęcia przez ewentualnego najemcę” – czytamy w interpelacji radnej Anny Toborowicz.

W odpowiedzi jastrzębski magistrat przypomina, że niespełna dwa miesiące temu Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” wydała miastu Jastrzębie-Zdrój przedmiotową nieruchomość. „Aktualnie na prośbę osób zainteresowanych przeprowadzane są wizje w przedmiotowym lokalu, celem pozyskania najemcy prowadzącego działalność spożywczą” – precyzują magistraccy urzędnicy. Na koniec zaś pada: „W obiekcie prowadzona jest działalność statutowa OSP Jastrzębie Górne i Dolne. W 2018 roku jest planowane wykonanie dokumentacji technicznej w zakresie dostosowania obiektu pod potrzeby w/w organizacji społecznej”.

fot. Marek Wróbel

informacja własna

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE